пʼятниця, 8 лютого 2019 р.

Мости замість стін. 3

Остання частина трилогії.

З таким враженням від неї:

Відповім коротко, до читання матеріалу: зрозуміти, що нема агресії, є олігархічна розбірка. І тоді відкриються перспективи.
Ну а тепер будемо читати.

Я вже тепер прочитав всі три матеріали циклу, маю сказати, що цей видається найбільш слабким. Бо помилки в аналізі чи змішування обставин або категорій, які треба ретельно, уважно і делікатно розділити - все це, як не дивно, замість протидії науці ненависті, дає їй живлення.
Але це все треба ще обдумати.

І що ж надумалось?

3.1 Аристотель і Магдебурзьке право

Перша частина чи вступ - без коментарів. Так само як і подальші послання на тих чи інших авторів, їх цитати з тих чи інших приводів. 

3.2 Зграя ляльок Кремля

Подвійна помилка. І не ляльки, а обрані в демократичний спосіб посадові особи.  І не Кремля, а плоть від плоті українського недозрілого до демократії суспільства.

Відомий спосіб ведення дискусій пересічними націоналістами - відразу визначити чи затаврувати опонента фашистом. Агентом Путіна, ватою, бандерівцем - то вже другорядні деталі, регіональний антураж. Ну і далі одержати адекватну відповідь. Бо більше сказати одне-одному націоналісти не можуть і не хочуть. Так і не готові, нема в них інших пропозицій, ніж тільки нищити ворогів нації. Що це більшовицьке виховання буяє, їм байдуже, вони не помічають. А демократична чи то ліберальна громадськість кожно разу не помічає цих перлів. І вони квітнуть в патріотичному середовищі.

Я не проти того, щоб націоналісти були членами ПЕН, але ж на якомусь більш європейському рівні ведення політичної дискусії.

3.3 Політично-культурні конструкти

Забагато туману. Для філософської спільноти може так і належить, а в ЗМІ, для широкої аудиторії незайвим є нагадування, що етноси як культурні спільноти складаються навкруг мови і це процес, що вимірюється сторіччями. А нації - поліетнічні спільноти (зокрема Україна), що формуються з етносів на територіях, а це на порядок більш динамічний процес. Балкани і СРСР дають переконливі, наочні приклади.

3.4 Колонізовані Росією народи


Примітивізація радянської доби, зведення спільного досвіду побудови комунізму за більшовицькою наукою до схеми колоніалізму ще раз навертає нас на хибну путь. І підкреслює вторинність націоналізму, що є неспроможним до чесного і конструктивного погляду на історію. Чому конструктивного? Тому що почати виправлятись можна тільки з визнання своїх помилок. А як весь час кивати на сусідів як джерело наших проблем, то можна довго чекати, коли ж вони там виправляться нам на радість.  

3.5 Європейські  цінності


Абсолютно згоден: Європа в кожному з нас починається з цінностей. Як казати про політику, то з політичного світогляду, особистих переконань. Кидання каміння у поліцію, взагалі будь-які спроби виправдати насилля "революційною необхідністю" - це не Європа. Це звичайний більшовизм. Від якого ми можемо позбутись тільки визнавши радянську добу частиною своєї історії, а радянську ментальність - головним  ворогом Європи в кожному з нас.

3.6 Русский мир


Питання надто складне. Але може і має бути вирішене. В результаті великої спільної роботи. Є і відповідні пропозиції, запрошую познайомитись з ними автора, учасників проекту МЗС, а також всіх, кому цікаво і хто відчуває власну відповідальність за результат. 

---

Автора в ФБ не знайшов. Комент в ФБ інтересу не викликав (один лайк). 3.6 вилучили. Але це вже було абсолютно очікувано.







Немає коментарів:

Дописати коментар