понеділок, 24 лютого 2020 р.

Розмовляли з Володимиром Путіним

Я і Володимир Козак.

Останній абзац варто розглянути окремо, бо надто він багатозначний:

І для початку зацитуємо з позначками відповідних фрагментів, що містять важливі тези:

Що значить не повернеться[1]? Он, Крим і Донецьк вже повернулися[2].. Захоче Путін - завтра регіони від Одеси і до Сум там опиняться[3].. Ми ж не готові чинити спротив[4].. Вбивати ворога - це "погано"[5]..
І йдеться не про внутрішню кухню, без кремлівського впливу ніяких ризиків навіть подальше обрусіння не становило[6]. Ну було б більше тих, хто вважав себе малоросами[7].. Проблема якраз і є в тому, що є РФ, країна, яка не визнає самого права українців мати власну державу і веде проти України гібридну війну[8].


1. Повернення до повноцінного імперського стану неможливо з історичних причин. Вже СРСР був чимось дуже відмінним від царської Росії чи Австро-Угорщини. Це була таки федерація, в якій Україна оформилась на 99% як самостійна. В 91 році в неї все було для того, щоб стати повноцінною державою. Ззовні. А от внутрішнього змісту відповідного не було. І зараз майже нема, його треба будувати, викохувати. Політичну систему в першу чергу. І, підкреслимо, саме за змістом. Який може дати тільки свідомий, політично навчений громадянин. За європейською чи американською схемою складеться наше партійне життя - то життя покаже, але без ідеологічного кістяка нація існувати не може. Що ми і бачимо як результат оцих 30 років.

2. Крим і Донецьк не можна рівняти з багатьох причин. Але головна очевидна: в Криму населення не хоче бути в Україні, хоч це було висловлено на незаконному референдумі. А от в Донбасі населення поки що хоче бути саме в Україні, хоч  іншій, не майданівській. Це велика різниця. Втім, з часом це може змінитись. І цей фактор часу - він не на нашу користь грає. Путін зацікавлений в продовженні конфлікту без меж: п'ять, десять років, він може його підтримувати, йому це не становить великого клопоту. А зиск дає великий. А нас руйнує. Як доказ неспроможності цієї держави захистити громадян. Загалом бути саме державою, а не іграшкою в руках олігархів.

3. Путін, втрутившись в Донбасі, мав, скоріше за все, певні плани щодо Одеси і Харкова. Але вони ж не відгукнулись на заклик до повстання проти Києва. І відтак зупинили просування гібрідних військ. Бо вони ж не військові в повному розумінні, а саме гібрідні, можна сказати диверсійні чи спеціальні. Вони не можуть встановити певний режим на території, що цього не бажає. В ОРДЛО це було забезпечено місцевими олігархами, а деінде - ні. А можливості у Путіна як Сталіну в 39 році зайти на територію України саме великою армією нема. Ну просто нема, історично не ті умови абсолютно. Економічні в тому числі, військові - всі.

4. У військовому сенсі так, якщо мати на увазі саме війну з Росією. Але невдача з просуванням ОРДЛО на Одесу і Харків, подальші події з виборами показали: Південь і Сход у жодному разі не мають бажання навертатись до Путіна за допомогою в облаштуванні свого життя. Це і є найкраща оборона, вона робить можливим для Путіна тільки підтримку конфлікту в надії на поглиблення кризи, але не тріумфальне відновлення чи формування Новоросії на території України.

5. Іронія, що тут присутня, абсолютно недоречна. "Не убий" треба повторювати знов і знов за будь-яких умов і в будь-якій країні, тим більше, нам.

6. Зросійщення чи обрусіння потребує визначення більш чіткого. Оскільки і зараз в Україні нема людей, що не володіли б російською на потрібному чи бажаному для них рівні, то що мається на увазі як посилення чи поширення? Відмова від української? Закриття українських шкіл чи перехід вишів з української на російську? Чому б це? Але що мовна ситуація за умови нормальної економіки і миру в суспільстві жодних загроз державі не становить, то це точно.

7. Визначати російськомовних дошкульними прізвиськами - це крок до розбрату, допомога Путіну в тому, щоб вони почували себе в Україні чужими і зайвими. Зайдами, як полюбляють казати найактивніші патріоти.
Що від того може змінитись або до чого таке звернення їх має подвигнути? Відмовитись від рідного мови? Застидатись її як такої, чи, може, своїх батьків, що свого часу з тих чи інших причин в тих чи інших умовах прийняли таке рішення? Бо ж йдеться саме і тільки про російськомовних, про один єдиний фактор чи ознаку, що слугує для зарахування цих людей до певної категорії, визначення як другорядних, несправжніх. В Міхновського чи Донцова це слово визначало щось зовсім інше. І наслідок його вживання був абсолютно інший. Не можна цього не побачити. Як думати не про своє вивищення над тими людьми - вони погані, а я добрий - а про Україну.

8. Це головний момент. Не можна давати Путіну ототожнювати себе з країною і, навіть, з російським світом. Він правитель країни і натхненник "РМ", "Русского мира", а це не Росія і, тим більше, не російський світ. Так, зараз він досяг успіхів в своїх підступних планах, стравив людей, вивільнив ворожнечу, не дає Україні показати росіянам результат справжньої демократії, справжньої європейської політики. Але так не буде завжди. Українці і росіяни, так само, як і словаки чи естонці знайдуть дорогу до нормального життя за цивілізованими правилами. Що для всіх народів однакові: повага, співробітництво, спільна робота над спільними проблемами.





4 коментарі:

  1. Сміятися з Бандери можуть лише такі дегенерати як Шарій. Класика варто читати. Місцями. Ні на міліметр не помилився, практично пророчі слова стосовно Москви, актуальні сьогодні і будуть актуальні ще й через сто років:
    "Росія є тільки одна – імперіялістична. І так буде доти, доки російський імперіялізм не буде дощенту розторощений, а російський народ не вилікується з нього через пізнання, що його імперіялізм приносить йому самому найбільше лиха – жертв, терпінь і падіння. До цього ще далеко". Степан Бандера
    ***
    "Якщо завтра на зміну большевизмові прийде інша форма російського імперіялізму, то він так само насамперед звернеться всіма своїми силами проти самостійности України, на її поневолення. На це виразно вказує стан політичної думки і настанова російської маси, всіх російських середовищ, як комуністичних, так і антибільшовицьких. У всіх них живе крайня ворожість супроти ідеї державної окремішности, суверенности України". Степан Бандера

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Місцями? Ні, я не згодний. Саме системно треба підходити, формувати загальне враження. А так що, цитата, друга, так ставляться клерикали. Ну в них же священні тексти, а Бандера чи будь-який інший автор не може претендувати на такий статус.
      http://stbandknf.blogspot.com/
      І дуже важливий момент - обговорення. Без цього не можна казати про те, що відбулось знайомство.
      А Шарій... З ним треба теж працювати, залучати до читання, навчання. Бо звідки він бере свої ідеї чи тези? З якого інтелектуального багажу? Треба розмовляти.

      Видалити
    2. Наговорили багато, а от чогось обєктивного, професійного, відносно стосунків України і Росіі немаєВсі ці маніакальні вигадки про напад Росії не покращує наші відношення.Україні потрібні тільки мирні стосунки з російським народом. Налагодження взаємовигідних економічних стосунків, одним із яких міг би бути швидкісний залізничний транзіт і не тільки, між Європою і країнами Далекого Сходу, але це не вигідно США іф деяким місцевим ділкам пристосуванцям. Це дало б суттєво збільшити кількість робочих місць при розбудові обслуговуючих підприємств. ПОКРАЩИТИ СТОСУНКИ З СУСІДНІМИ КРАЇНАМИ а головне зупинити веєнні дії в європейській частині світу. ,

      Видалити
    3. Здається так просто...
      Я останнім часом схиляюсь до того, що питання в світогляді, ідеології. Ну пана Пе зокрема. І його оточення, звісно. Навіть написав йому пропозицію: https://blogs.korrespondent.net/blog/politics/4215296/
      Як націоналіст він просто не міг зупинити війну. І грав тим самим на користь Путіну. Тому Донбас не потрібен, йому потрібна війна, тевтонці зі смолоскипами в Києві - тоді в нього всі карти на руках.

      Видалити